Home Pielęgnacja Spod strzech do aptek – naturalne szwajcarskie balsamy z ziemniaka ruszają na pomoc suchej skórze

Spod strzech do aptek – naturalne szwajcarskie balsamy z ziemniaka ruszają na pomoc suchej skórze

by trendy

Zdrowie i natura – te dwa hasła są wizytówką szwajcarskiej marki Santénatur. Właśnie w zgodzie z nimi podąża jej założyciel, zielarz i aptekarz Walter Kaech. Od kiedy odkrył, że najlepszym naturalnym sposobem na problemy z szorstką, popękaną i suchą skórą jest tradycyjnie stosowany w medycynie ludowej sok z ziemniaka, zamienił go w bazę swojego flagowego produktu – balsamu zmiękczającego skórę Potato Skin Cream. Dodał do niego naturalne olejki eteryczne, np. lawendowy i migdałowy, i powstał wspaniały krem, łagodzący wiele problemów skórnych.

Ziemniaki to nie tylko przez lata w wielu krajach podstawa diety, źródło węglowodanów, białka i witamin. Były i są obecne także w starej literaturze zielarskiej, jako składnik wielu domowych mikstur służących do leczenia problemów skórnych. Uważano, że wspomagają leczenie trądziku, nawilżają i zmiękczają skórę oraz mają działanie przeciwzmarszczkowe. Dotąd nie możemy wyjaśnić przyczyn takiego oddziaływania tego warzywa. Prawdopodobnie ma ono związek z dużą zawartością minerałów (szczególnie potasu), witaminy C (mają jej więcej niż pomarańcze!) i węglowodanów (polisacharydów), które mają działanie zmiękczające.

Produkty Santénatur to nie tylko krem ziemniaczany do ciała i skóry. Szwajcarski aptekarz poleca nam również Naturalny balsam ziemniaczany dla dzieci i dorosłych do nacierania zimą pleców i klatki piersiowej.

Co warto podkreślić, kosmetyki Santénatur:

  • posiadają naturalne składniki
  • nie są testowane na zwierzętach
  • nie zwierają pochodnych ropy naftowej
  • nie zawierają wazeliny ani parabenów
  • nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego
  • to unikatowe połączenie soli mineralnych, aromaterapii i pielęgnacji skóry
  • są produkowane bez dodatku sztucznych konserwantów czy aromatów
  • szybko się wchłaniają, produkty nie są tłuste i bardzo wydajne.

Więcej informacji: www.santenatur.pl

Zobacz także