Home Pielęgnacja Wyjazd z małym dzieckiem w góry

Wyjazd z małym dzieckiem w góry

by trendy

Wybierasz się z dzieckiem na narty? Nie zapomnij o zabraniu odpowiednich preparatów do pielęgnacji. Te przygotowane specjalnie na niskie temperatury, w górach sprawdzą się najlepiej.

W górach panują szczególnie trudne warunki pogodowe. Silny mróz, wiatr i ostre promienie słoneczne mają bardzo niekorzystny wpływ na kondycję skóry, a w szczególności na delikatną skórę dzieci. Dlatego przed wyjściem na stok koniecznie należy użyć odpowiednich preparatów.

Po pierwsze: Smaruj buzię dziecka kremem pielęgnacyjno-ochronnym

Pamiętaj, przed wyjściem na dwór koniecznie posmaruj maleństwu buzię Kremem na zimę SPF 20 (pojemność 75 ml, cena 20 zł) z oferty marki Skarb Matki. Ten krem skutecznie chroni przed działaniem niskich temperatur, wiatru i promieniowaniem UV, a także przed poparzeniem słonecznym. Natłuszcza i pielęgnuje. Świetnie sprawdzi się więc nie tylko podczas spaceru, ale również na saneczkach czy podczas pierwszych prób narciarskich. Zawiera witaminę E, bezpieczne połączenie filtrów fizycznych i chemicznych, w tym m. in. dwutlenek tytanu. Można go używać już od 6 miesiąca życia.

 

Po drugie: Dbaj o naskórek ust

Zarówno przed wyjściem na dwór, jak również nawet do kilku razy podczas zabawy na dworze smaruj usta Pomadką ochronną do ust, policzków i noska (pojemność 6,5 g, cena ok. 12 zł). Dlaczego tak często? Otóż naskórek ust u dzieci jest wyjątkowo cienki, wrażliwy i pozbawiony gruczołów łojowych, co sprawia, że brakuje mu ochrony lipidowej. Gdy dziecko bezwiednie oblizuje wargi na wietrze, niska temperatura przyczynia się do ich wysuszania. Pomadka ochronna Skarbu Matki zapewnia ochronę przed czynnikami atmosferycznymi (wiatr, słońce, mróz) oraz promieniowaniem UVA i UVB. Gęsta formuła pomadki długotrwale natłuszcza i nawilża zapobiegając wysuszeniu skóry i zmniejszając tendencję do pęknięć. Szeroki sztyft umożliwia bezpieczne, samodzielne  stosowanie pomadki przez dzieci. Polecana od 12 miesiąca życia. Zawiera naturalny filtr fizyczny – dwutlenek tytanu, witaminę E, wazelinę i wosk pszczeli.

W sprzedaży dostępne są trzy wersje pomadki najnowsza o smaku owoców egotycznych i śmietanki, pachnącą dojrzałymi malinami, a dla chłopców o zapachu gumy balonowej z grafiką samochodu.

Po trzecie: Zabierz uniwersalny płyn do mycia ciała

Wyjeżdżasz na kilka dni, a do zabrania jest płyn do kąpieli, szampon, odżywka, balsam do ciała… wybierz jeden, ale skuteczny produkt. Po całodniowych harcach na śniegu, do wieczornej kąpieli dziecka użyj Mydełka 3w1 o zapachu żelków (pojemność 250 ml, cena 13,50 zł). To łagodny kosmetyk do codziennego mycia ciała i włosów. Delikatnie myje, nie wysusza skóry głowy i ciała, a także lekko nawilża. Zawiera łagodne substancje myjące i kondycjonujące włosy. Pozostawia skórę gładką i miłą w dotyku. Atrakcyjna kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów i sprawia, że mycie żelkowym mydełkiem będzie frajdą dla każdego dziecka. Polecane jest już od pierwszego miesiąca życia, do skóry wrażliwej i ze skłonnością do alergii.

Wszystkie w/w produkty dostępne są na www.skarbmatki.pl

Zobacz także