Home Inne trendyZdrowie Higiena jamy ustnej w duchu Eco-friendly. Nowe pasty Elgydium BIO

Higiena jamy ustnej w duchu Eco-friendly. Nowe pasty Elgydium BIO

by trendy

Życie w zgodzie z naturą to postanowienie zyskujące na popularności. Coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na to, w jaki sposób prowadzony styl życia wpływa na środowisko. Stopniowo wcielamy w naszą codzienność nawyki pomagające być bardziej eko. Coraz więcej konsumentów prezentuje proekologiczną postawę i zwraca baczniejszą uwagę na opakowanie i skład nabywanego produktu. Z myślą o takich osobach oraz w trosce o środowisko, firma Pierre Fabre wprowadziła właśnie na rynek nową linię past do zębów – ELGYDIUM BIO.

W nowej serii ELGYDIUM BIO znajdziemy trzy rodzaje organicznych, certyfikowanych past do zębów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Pasta ELGYDIUM BIO WYBIELAJĄCA

To pasta do zębów, która przyczynia się do zmniejszenia powierzchownych przebarwień na szkliwie i utrzymuje naturalną biel zębów. Dzięki aktywności wodorowęglanu sodu wspomaga usuwanie przebarwień z powierzchni zębów, a pierwsze efekty stosowania widoczne są już po 2 tygodniach. Jej działanie potwierdzono testem tolerancji i skuteczności przeprowadzonym u 43 osób stosujących pastę 3 razy dziennie przez 2 minuty. Pasta jest przeznaczona dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.
Cena sugerowana ok. 28 zł

Pasta ELGYDIUM BIO SENSITIVE

Zadaniem tej pasty jest zmniejszenie nadwrażliwości zębów dzięki zawartym w niej składnikom aktywnym:  argininie i cytrynianowi potasu. Pasta ma delikatną, mało ścierną formułę, dzięki czemu pomaga zmniejszyć dyskomfort i natychmiastowo chroni wrażliwe zęby. Pierwsze efekty jej stosowania widać już po 2 tygodniach. [1]
Cena sugerowana ok. 26 zł

Pasta ELGYDIUM BIO GUMS

To pasta przeznaczona do wspomagania pielęgnacji podrażnionych dziąseł.  Jej formuła zawiera 99,6% składników pochodzenia naturalnego, w tym m.in. słynący w wielu prozdrowotnych właściwości ekstrakt z Ashwagandhy. Pomaga on zachować zdrowe dziąsła przy jednoczesnej dbałości o zęby. Dodatkowo, stosowanie pasty ogranicza osadzanie się płytki nazębnej. Pasta ma świeży miętowy smak i konsystencję, która sprawia, że jest przyjemna w użyciu.
Cena sugerowana ok. 23 zł

 

Ekologiczne opakowanie

Szczotkowanie zębów to codzienny, obowiązkowy rytuał, dzięki któremu utrzymujemy jamę ustną w zdrowiu oraz dobrej kondycji. Może również przyczynić się do redukcji negatywnego wpływu naszej działalności na środowisko, stąd warto zadbać o każdy detal. Istotne jest, aby wybrana pasta do zębów była zapakowana w sposób, który nie będzie szkodził otoczeniu.

Nowe pasty do zębów z linii ELGYDIUM BIO zapakowane zostały w innowacyjne, ekologicznie zaprojektowane opakowania typu doypack. To metoda polegająca na umieszczeniu produktu w wygodnych woreczkach, z których łatwo wycisnąć pastę. Zawiera o 48% mniej plastiku niż standardowa tuba pasty do zębów. Oznacza to szacunkową oszczędność 52 ton dwutlenku węgla rocznie.

Wszystkie pasty z nowej serii Elgydium BIO dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych.

[1] *Test tolerancji i skuteczności przeprowadzony u 41 osób (stosowanie 3 razy dziennie przez 2 minuty)

________________

Pierre Fabre Oral Care

Firma powstała w 1960 r., jest jednym z czołowych przedsiębiorstw na rynku produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Pierre Fabre Oral Care zawiera portfolio znanych marek, takich jak ELUDRIL, ELGYDIUM CLINIC i ELGYDIUM, ELUGEL, PANSORAL.

Zobacz także