Home Inne trendyStyl życia Wiosną wyciągnij z szafy… buty do biegania!

Wiosną wyciągnij z szafy… buty do biegania!

by trendy

Dni są coraz dłuższe, temperatura coraz wyższa… Wiosna rozpoczyna się na dobre! Na dno szafy chowamy ciężkie zimowe płaszcze i obuwie, czapki oraz szaliki, za to sięgamy po lekkie kurtki i tenisówki. My zaś zachęcamy, aby wyciągnąć z niej również buty do biegania i ruszyć w trasę!Małymi kroczkami do przodu
Choć ambicja podpowiada nam długie dystanse, radzimy, aby nie dać się im zbytnio ponieść. Po zimowym letargu nasze ciało odzwyczaiło się do wzmożonej aktywności, dlatego powrót do sportu powinien odbywać się stopniowo. W przeciwnym razie możemy narazić się na kontuzję. Zaczynaj od krótkich dystansów. Staraj się przeplatać bieg z kilkuminutowym marszem. Za każdym razem, gdy wybierzesz się na jogging, zwiększaj intensywność treningu, jednak tutaj także ważny jest umiar, aby się nie przeforsować. Daj sobie czas, a nim się obejrzysz, będziesz pokonywać długie dystanse bez większej zadyszki. Nie musimy chyba dodawać, że niezależnie od trasy, jaką zamierzasz pokonać, przed treningiem niezbędne jest wykonanie rozgrzewki!

Nie przesadzaj z ograniczaniem kalorii
O tej porze roku odczuwamy wyjątkowo silną motywację do gubienia kilogramów i centymetrów. Oprócz zwiększenia aktywności fizycznej, drastycznie ograniczamy kalorie, odmawiając sobie połowy produktów z dotychczasowego menu. Bardzo szybko jednak zaczyna brakować nam energii do wejścia w wiosnę z przytupem. To częsty błąd. Powinniśmy pamiętać o tym, aby nasza dieta opierała się o tryb życia, jaki obecnie prowadzimy. Inna kaloryczność dań dedykowana będzie chcącym utrzymać wagę ciała w normie, a tym, którzy planują zrzucić kilka kilogramów, wprowadzając również sport do planu dnia.

Wiosna to świetny czas na powrót do aktywności na świeżym powietrzu. Warto się jednak odpowiednio do tego przygotować. Wprowadzając sport na stałe do naszego planu dnia, powinniśmy pamiętać, aby adekwatnie zwiększyć kaloryczność naszych posiłków oraz ilość dostarczanego z nimi białka, będącego budulcem naszych mięśni. Aby wyrównać jego poziom w naszej diecie, warto sięgnąć po batony proteinowe np. Bakalland Protein by BA! W zależności od tego, czy jesteśmy przed treningiem, w trakcie czy po, sięgajmy po odpowiednie, dedykowane opcje tego typu przekąsek – mówi Jakub Mauricz, dietetyk i ekspert Trendbooka Bakalland.

Bakalland Protein by BA!

Akcja motywacja!
Pełne słońce i budząca się do życia przyroda bez problemu wyciągają nas z domu oraz sprawiają, że chce się żyć! W najpiękniejsze wiosenne dni nie mamy oporów do sportu na świeżym powietrzu, jednak już te pochmurne, nieco chłodniejsze sprawiają, że nasza motywacja drastycznie spada. Przechytrz swój organizm! Przeglądając się w lustrze szeroko się do siebie uśmiechnij – oszukasz w ten sposób swój mózg, który zacznie wytwarzać większą ilość endorfin, hormonów szczęścia. Puść ulubioną muzykę i ruszając się w rytm muzyki śpiewaj wraz z wokalistą. Obniżysz poziom stresu i rozluźnisz swoje ciało. Sięgnij po zdrową, lekką przekąskę w ulubionym smaku. Gwarantujemy, że z dużo większą ochotą założysz buty i ruszysz zdobywać kolejne kilometry!

Zobacz także