Home Inne trendyStyl życia Z Jurajską na szlaku Jury Krakowsko – Częstochowskiej

Z Jurajską na szlaku Jury Krakowsko – Częstochowskiej

by trendy

Za oknem wiosna. Rozkwitające pąki drzew zachęcają do wyjścia z domu i wyruszenia w świat. Najlepiej tam, gdzie czekają na nas piękne krajobrazy, rześkie powietrze, a woda jest czysta i zdrowa. Na łono natury, nieskażonej i atrakcyjnej turystycznie. W Polsce jest wiele takich miejsc, ale o części z nich wiemy niewiele lub wręcz nic. Bardzo ciekawym podróżniczo i niezwykle malowniczym rejonem naszego kraju jest niewątpliwie Jura Krakowsko-Częstochowska, skąd pochodzi Naturalna Woda Mineralna Jurajska.

Jura Krakowsko-Częstochowska to obszar rozciągający się między Krakowem a Częstochową, o barwnym krajobrazie, urozmaiconym charakterystycznymi, białymi ostańcami skalnymi. Tędy wiedzie słynny Szlak Orlich Gniazd, usiany XIV-wiecznymi warowniami i zamkami, powstałymi za czasów Kazimierza Wielkiego. Najsłynniejsze z nich i najpiękniejsze to zamek w Ogrodzieńcu, starannie odbudowany średniowieczny zamek w Bobolicach czy jego bratnia, romantyczna ruina w Mirowie. Warte uwagi są także zamki w Korzkwi, Ojcowie, Siewierzu, czy Pieskowej Skale. Te majestatyczne obiekty są udostępnione do zwiedzania dla turystów.

Ale zamki to nie wszystko. Jura Krakowsko-Częstochowska słynie ze wspomnianych już wapiennych ostańców skalnych, rozmieszczonych wśród malowniczych krajobrazów i tworzących obiekty o ciekawych kształtach, jak Okiennik Wielki w Skarżycach, Maczuga Herkulesa w Pieskowej Skale, czy Brama Krakowska w Ojcowie. W wielu miejscach ostańce te, jako grupy skał, tworzą popularne centra wspinaczkowe, jak Rzędkowice czy Podlesice.

Dla pragnących jeszcze bliżej przyjrzeć się jurajskim skałom, świetną okazją może być eksploracja którejś z licznie występujących w tym obszarze jaskiń. Aż dwie – Grota Łokietka i Jaskinia Ciemna znajdują się w Ojcowie. W Jerzmanowicach pod Krakowem zaś mieści się

Wszystkie te skarby natury i architektury można podziwiać zarówno podczas wycieczek pieszych, jak i rowerowych, a nawet konnych, gdyż na obszarze całej Jury Krakowsko-Częstochowskiej nie brakuje różnego rodzaju szlaków turystycznych. Podczas wypraw należy oczywiście pamiętać o nawadnianiu organizmu i uzupełnianiu minerałów. Warto zabrać ze sobą do plecaka wydobywaną właśnie tutaj, na obszarze uchodzącym za czysty ekologicznie, Naturalną Wodę Mineralną Jurajska.

Naturalna Woda Mineralna Jurajska wydobywana jest z najgłębszych warstw skalnych, oddzielonych od powierzchni ziemi grubą warstwą nieprzepuszczalnych iłów, wapieni i dolomitów. Stanowią one naturalną izolację przed wszelkimi zanieczyszczeniami z powierzchni terenu. Ta warstwa nieprzepuszczalnych skał o wysokości 10-piętrowego budynku sprawia, że do pokładów wód głębinowych, z których pochodzi Jurajska, nie docierają żadne wody opadowe.  Naturalna Woda Mineralna Jurajska czerpana jest spośród skał, bogatych w wapń i magnez. Przebywając wśród nich przez tysiące lat – w sposób naturalny uległa zmineralizowaniu w te ważne dla zdrowia minerały.  Woda Jurajska jest więc w pełni naturalna, „dziewicza”, nietknięta żadną ludzką działalnością, a w dodatku posiada zrównoważony i stabilny skład mineralny. Jest średniozmineralizowana i niskosodowa, co oznacza, że można ją pić w każdej ilości, na co dzień.

Powitajmy więc wiosnę na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej! Ruszajmy po wspaniałe wrażenia na niezapomnianą wycieczkę szlakiem zamków, jaskiń i ostańców skalnych. A do plecaka lub walizki spakujmy koniecznie butelkę Naturalnej Wody Mineralnej Jurajska.

Naturalna Woda Mineralna Jurajska Niegazowana, Gazowana lub Lekko gazowana  1,5 l
Cena: 1,69 zł

 

https://www.jurajska.pl/
https://www.facebook.com/Jurajska.NaturalnaWodaMineralna/
@jurajska_woda_mineralna

Zobacz także