Home Inne trendyZdrowie Krem na oparzenia i podrażnioną skórę: SOS dla skóry!

Krem na oparzenia i podrażnioną skórę: SOS dla skóry!

by trendy
octenisept® krem

Krem octenisept powinien się właściwie znaleźć w każdej rodzinnej apteczce.  Sprawdzi się u maluszka przy otarciach, zadrapaniach czy podrażnieniach. Jako krem na oparzenia nadaje się dla rodziców przy oparzeniach słonecznych, czy po zabiegach z medycyny estetycznej i dla seniorów.

Poznaj krem na oparzenia i wrażliwą skórę. Kiedy skóra jest podrażniona bardzo szybko staje się sucha i zaczerwieniona. Następnie łuszczy się i swędzi, a co najgorsze – ma tendencje do pękania. W takim stanie bardzo łatwo jest o kolejne uszkodzenia i powstawanie małych ranek. Skóra w taki stanie wymaga szczególnej opieki, a dokładniej pielęgnacji kremem, który ją zregeneruje. Octenisept® krem chroni i regeneruje wysuszoną skórę, łagodzi podrażnienia. Sam krem w swoim składzie posiada oktenidynę, która ma właściwości antybakteryjne.

octenisept® krem

Przeczytaj o kremie na oparzenia >>>TUTAJ

Dlaczego octenisept® krem?

Specjalnie dobrana kompozycja składników, ma za zadanie nawilżać, natłuszczać i chronić Powinna też regenerować oraz pielęgnować skórę – na co dzień oraz w szczególnych przypadkach. Obecna w kremie oktenidyna posiada właściwości antybakteryjne, a dodatkowo sam octenisept® krem nie zawiera żadnych substancji barwiących ani zapachowych.

Krem na oparzenia: ulga przy oparzeniach

Nasza skóra pod wpływem oparzeń termicznych i oparzeń słonecznych staje się zaczerwieniona i piecze. Octenisept® krem, dzięki zawartości pantenolu i bisabololu, łagodzi podrażnienia, wspomagając naturalną regenerację naskórka. Zawartość oktenidyny chroni skórę przed zakażeniem. octenisept krem to krem na oparzenia i podrażnioną skórę.

Odparzenia skóry: krem z oktenidyną

Podczas korzystania z pieluchomajtek, brak powietrza i wilgoć mogą doprowadzić do odparzeń skóry. Octenisept® krem łagodzi i regeneruje podrażnienia, tworząc na skórze barierę, która chroni ją przed wilgocią. Oktenidyna jako substancja wykazuje właściwości antybakteryjne. Stosowany u osób unieruchomionych, zapobiega powstawaniu odleżyn. Posiada pozytywną opinie Instytutu Matki i Dziecka.

octenisept

Na otarcia i zadrapania: krem do pielęgnacji

octenisept® krem

Nawet lekkie, powierzchowne podrażnienia skóry, otarcia czy pęknięcia skóry, nie powinniśmy bagatelizować. Na każdym etapie gojenia wymagamy odpowiednie wsparcie regeneracji skóry. Octenisept® krem posiada właściwości wspomagające regenerację naskórka, wtedy gdy rana jest już w fazie pokrycia się nabłonkiem. Stosowany regularnie, przyspiesza regenerację skóry, poprawia wygląd blizny.

Krem na blizny: regeneracja blizn

Wiele niewielkich blizn znika bez śladu, jednak głębokie skaleczenia, zabiegi chirurgiczne lub ciężkie oparzenia mogą pozostawić na ciele widoczne ślady. Octenisept® krem wspomaga regenerację blizn, sprawia, że stają się gładsze i chroni je przed wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Pielęgnacja skóry po radioterapii: krem łagodzący

octenisept® krem

Skóra poddawana napromieniowaniu podczas radioterapii jest bardzo sucha, swędząca, podatna na urazy oraz na powstawanie owrzodzeń. Jest też o wiele bardziej narażona na infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. octenisept® krem stosowany w trakcie naświetlań, pielęgnuje skórę oraz przynosi ulgę i chroni przed zakażeniem. To rozwiązanie to krem na oparzenia i podrażnioną skórę.

Podrażnienia skóry okolic intymnych:

octenisept® krem

Z wiekiem, obniżają się funkcje jelit i pęcherza. Wiele osób cierpi wówczas na nietrzymanie moczu. octenisept® krem stosowany w obrębie narządów płciowych chroni skórę przed wilgocią, a dzięki zawartości oktenidyny hamuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Poczuj siłę składników octenisept® krem

octenisept® krem

Skóra wokół rany otoczona opieką

octenisept® krem

Prawidłowa pielęgnacja, szczególnie w przypadku ran przewlekłych (owrzodzenia, odleżyny), polega na otoczeniu opieką skóry wokół ran. Prowadzi to do ich szybszego zagojenia. Wówczas warto użyć octenisept® krem. Dzięki zawartości substancji ochronnych oraz oktenidyny i jej właściwościom antybakteryjnym, sprzyja regeneracji skóry i naskórka, przyspieszając gojenie.

octenisept® krem
octenisept® krem

Odwiedź nas na:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką.

Podmiot odpowiedzialny: Schülke & Mayr GmbH, Robert Koch Strasse 2, 22851 Norderstedt, Niemcy. 

Zobacz także