Home Inne trendyZdrowie Najskuteczniejszy antyoksydant! Inhalacje wodorem molekularnym – nowoczesna terapia holistyczna

Najskuteczniejszy antyoksydant! Inhalacje wodorem molekularnym – nowoczesna terapia holistyczna

by trendy

Wodór to najprostszy, a przy tym najbardziej rozpowszechniony we wszechświecie pierwiastek. Warto wiedzieć, iż wodór molekularny, zwany też cząsteczkowym (H2) może w wyjątkowo korzystny sposób wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Wynika to z faktu, iż jest on najskuteczniejszym, idealnym antyoksydantem. Efektywnie zmniejsza stres oksydacyjny oraz stany zapalne, które są pierwotnymi przyczynami wielu dolegliwości i patologii w organizmie. Z jego unikalnych właściwości można skorzystać dzięki inhalacjom wodorem molekularnym, które stanowią nowoczesną terapię holistyczną, polecaną m.in. w stanach chronicznego zmęczenia, w dusznościach po przebytych schorzeniach górnych dróg oddechowych czy też jako ochrona przed starzeniem.

 

Czym jest wodór molekularny?

Wodór molekularny to bezbarwny, bezwonny, nietoksyczny gaz, występujący naturalnie w przyrodzie. Choć znany jest od kilkuset lat, dopiero w 2007 r. zespół dr. Shigeo Ohta opublikował artykuł w czasopiśmie „Natura Medicina”, w którym wykazał, że wodór cząsteczkowy ma potencjał jako skuteczny przeciwutleniacz w zastosowaniach profilaktycznych i terapeutycznych.

Jego kluczową zaletą jest fakt, iż potrafi bardzo szybko przeniknąć do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Zawdzięcza to niezwykle małemu rozmiarowi cząsteczki (to najmniejszy znany antyoksydant) oraz wysokiej rozpuszczalności w lipidach. Jest tak mały, że może przeniknąć błonę żołądka, by od razu działać wewnątrz komórek. Ma również postać gazową, dzięki czemu przenika przez komórki, pokonując bariery, które mogą uniemożliwiać innym antyoksydantom skuteczne działanie. – Wodór molekularny działa szybciej niż inne antyoksydanty, których cząsteczki są dużo większe i wymagają więcej czasu na wchłonięcie i rozpoczęcie eliminacji wolnych rodników – podkreśla Maja Koprowska, ekspert w Centrum Terapii Studio Sante, naturoterapeuta. – Bardzo istotny jest również fakt, iż wodór cząsteczkowy działa w sposób selektywny, eliminując wyłącznie szkodliwe wolne rodniki. Co ważne, nie można go „przedawkować” i nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Śmiało możemy więc go określić jako „antyoksydant idealny”.

Pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie

Istotą prozdrowotnego działania wodoru cząsteczkowego jest bezpośrednie neutralizowanie szkodliwych wolnych rodników i wspomaganie antyoksydacyjnego systemu obronnego. Stres oksydacyjny – czyli długookresowe szkody wywołane przez wolne rodniki, wiąże się nie tylko z procesami starzenia, ale też jest znany jako przyczyna wielu chorób. Dbałość o wzmocnienie antyoksydacyjnego systemu obronnego jest zatem niezbędna. Ważne jest tu holistyczne podejście, obejmujące zdrowszy tryb życia, regularną regenerację czy też obecność w codziennej diecie żywności bogatej w antyoksydanty.

Wysoce dobroczynne działanie wykazują inhalacje wodorem molekularnym. – Wodór cząsteczkowy niweluje stany zapalne na poziomie komórkowym, tym samym przedłuża żywotność komórek – mówi Maja Koprowska, ekspert w Centrum Terapii Studio Sante – Działa przeciwzapalnie, antyalergicznie oraz niweluje wpływ wolnych rodników. Terapia wodorowa przynosi ulgę w wielu dolegliwościach, wpływając m.in. na redukcję chronicznego zmęczenia, ochronę przed starzeniem, poprawę pamięci i koncentracji. Wodór molekularny regeneruje tkanki, poprawia wydolność organizmu, zwłaszcza układu oddechowego, nerwowego i mięśniowego. Dlatego od wielu lat jest też wykorzystywany w sporcie wyczynowym. Wodór obniża zakwaszenie organizmu, będące przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Poprawia także znacząco jakość snu. Inhalacje wodorem molekularnym są skuteczne w rehabilitacji układu oddechowego, przynosząc odczuwalną ulgę w dusznościach występujących po przebytych schorzeniach górnych dróg oddechowych. Inhalacje wodorem mogą stanowić wsparcie w leczeniu Covid-19 oraz szybszy powrót do formy po przebyciu tej choroby.[1] Mogą też być wsparciem w leczeniu choroby Parkinsona, Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych mózgu.[2] Wykazano także, ze wdychanie wodoru molekularnego wykazuje działanie pomocnicze w powrocie do zdrowia po udarze mózgu, bez niekorzystnych skutków ubocznych.[3]

 Z inhalacji wodorem molekularnym można skorzystać w Centrum Terapii Studio Sante. Są one wykonywane nowoczesnym inhalatorem H-1200, który umożliwia wygodne i bezpieczne inhalacje mieszanką wodoru i tlenu w optymalnej proporcji: 66,66% wodoru oraz 33,33% tlenu. Urządzenie produkuje wodór cząsteczkowy o czystości 99,9995% i umożliwia zindywidualizowaną terapię poprzez wybór odpowiedniej długości programu inhalacji. Urządzenie H-1200 posiada certyfikat FDA (amerykańskiej rządowej Agencji Żywności i Leków).

____________

Sante to polska firma, która powstała w 1992 roku. Od początku wyznaczała trendy na rynku zdrowej żywności. Misją firmy jest dostarczanie żywności najwyższej jakości, mającej korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie oraz propagowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu oraz zdrowym stylu życia. Wizytówką Sante są produkty stworzone w 100% ze składników pochodzenia naturalnego, bez dodatku substancji konserwujących, wzmacniaczy smaku (w tym glutaminianów), sztucznych aromatów, barwników oraz emulgatorów i substancji spulchniających. W ramach holistycznego podejścia do zdrowia, firma Sante pragnie również inspirować konsumentów do zdrowego stylu życia i dlatego prowadzi w Warszawie Studio Sante Uzdrowisko Miejskie – unikalne na skalę europejską SPA & Wellness. Stanowi ono zarazem centrum prozdrowotne i edukacyjne Sante. W 2020 roku powstało Centrum Terapii Studio Sante oferujące nowoczesną diagnostykę i terapie wspierające w leczeniu chorób i dolegliwości.

 

[1] Badanie prowadzone w Szpitalu Uniwersyteckim w Grenoble; Publikacja: ClinicalTrials.gov U.S. National Library of Medicine; https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04633980

[2] Terapia wodorowa: od mechanizmu do chorób mózgu; Publikacja: Medical Gas Research 2016 styczeń-marzec;6(1): 48-54 Autorzy: Cheng-lin Liu, Kai Zhang, Gang Chen  (Department of Neurosurgery & Brain and Nerve Research Laboratory, The First Affiliated Hospital of Soochow University, Suzhou, Jiangsu Province, China) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5075683/

[3] Gazy medyczne do leczenia udaru mózgu: podsumowanie postępów w latach 2015–2016 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5510291/

 

 

Zobacz także