Home Inne trendyZdrowie Pielęgnacja protez zębowych

Pielęgnacja protez zębowych

by trendy

Protezy zębowe pełnią funkcje zębów. Uzupełniają braki w uzębieniu, ułatwiają przeżuwanie posiłków. To dzięki nim wzrasta poczucie pewności siebie oraz komfort życia. Jednak, podobnie jak zęby, wymagają odpowiedniej pielęgnacji po to, aby odpowiednio spełniały swoją rolę. Na co więc warto zwrócić uwagę dbając o protezy zębowe?

1. Czyszczenie po jedzeniu
Aby utrzymać protezy w dobrym stanie, zaleca się ich czyszczenie po każdym posiłku. Należy to robić pod strumieniem ciepłej wody z wykorzystaniem produktów dostosowanych do tego celu oraz specjalnej szczoteczki, na przykład ELGYDIUM Clinic, czyli szczoteczki do czyszczenia protezy dentystycznej

2. Uszkodzona proteza – co robić?
W sytuacji, kiedy proteza ulegnie uszkodzeniu – złamaniu lub wypadnięciu zęba, nie należy jej używać. Odradzamy również podejmowanie prób naprawy we własnym zakresie. Gdy dojdzie do uszkodzenia protezy, powinniśmy zgłosić się osobiście do stomatologa w celu ustalenia przyczyn defektu oraz naprawy.

3. Jak odkazić protezę̨?
Używając protezę, należy dbać o jej systematyczne odkażanie. Jest to niezwykle istotny element higieny, ponieważ pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia grzybicy jamy ustnej. Do tego celu możemy wykorzystać płyn EludrilCLASSIC.

4. Przechowywanie
Po wyjęciu protezy oraz dokładnym jej umyciu, protezę należy przechowywać w suchym pojemniku.

5. Nieużywana proteza
Warto pamiętać również o tym, że jeśli nie używamy protezy przez dłuższy czas, to nie nadaje się ona do do dalszego użytkowania.

5. Infekcje i urazy w jamie ustnej
W czasie używania protezy może dojść do otarć, czy grzybicy w obrębie jamy ustnej. Aby wspomóc proces regeneracji w takiej sytuacji, warto zastosować ELUGEL żel stomatologiczny z chlorheksydyną 0,2%. Jeżeli dolegliwości utrzymują się przez kilka dni należy skonsultować się ze stomatologiem.

Pamiętajmy, że jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, protezy nie należy użytkować przez całą dobę. Po wyjęciu i dokładnym umyciu, należy przechowywać ją w suchym pojemniku.

________________

Pierre Fabre Oral Care

Firma powstała w 1960 r., jest jednym z czołowych przedsiębiorstw na rynku produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Pierre Fabre Oral Care zawiera portfolio znanych marek, takich jak ELUDRIL, ELGYDIUM CLINIC i ELGYDIUM, ELUGEL, PANSORAL.

Zobacz także