Home Inne trendyZdrowie WODA NA WYNOS

WODA NA WYNOS

by trendy

Używamy jej na co dzień, zaczynamy z nią dzień myjąc twarz i zaparzając gorącą kawę – WODA to podstawa życia, jest do niego niezbędna. Stanowi 82% naszego mózgu, od niej zależy przewodzenie impulsów nerwowych, szybkość oraz jakość myślenia. Jej niedobór sprawia, że jesteśmy zmęczeni i tracimy mobilizację do działania.

Norma dzienna dorosłego człowieka to 1.5 litra, ale jeśli  nasza dieta obfituje w słodycze albo intensywnie się pocimy, musimy pić odpowiednio więcej: 2–3 litry płynów w ciągu dnia. Pilnujmy, by nie dopuścić do pojawienia się uczucia pragnienia – to sygnał, że organizm zaczyna się odwadniać! Pamiętajmy o tym, aby popijać wodę regularnie przez cały dzień, dzięki temu organizm lepiej przyswaja wypite płyny. Woda jest odpowiedzialna za przewodnictwo impulsów między neuronami, w związku z tym pełni istotną rolę również w procesach pamięciowych.

Wodę mamy na wyciągnięcie ręki – w kranie!

Woda wodociągowa w całej Polsce jest taka sama, nie ma znaczenia czy mieszkasz na wsi czy w dużej aglomeracji. Każda kropla spełnia restrykcyjne normy UE i jest bezpieczna – gwarantuje to Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Zbyt mało z nas jest świadomym faktu, że ta woda niczym nie ustępuje wielu wodom butelkowanym dostępnym na sklepowych półkach. Zanim jednak trafi do Twojego kranu przemierza setki kilometrów rur ze stali, ołowiu czy PCV, uzbrajana jest także w mało smaczną tarczę w postaci chloru, zabezpieczającą przed rozwojem bakterii.
To zdecydowanie pogarsza jej zapach i smak i stanowi główną przyczynę, dlaczego wody prosto z kranu nie mamy chęci pić – choć jest dużo tańsza od wody butelkowanej. Czy jest jednak sposób, aby tzw. kranówkę szybko i skutecznie przywrócić do stanu sprzed podróży? Czy da się oczyścić ją z zanieczyszczeń i chloru, aby znowu stała się smaczna i zdrowa? Tak!

Dzięki istnieniu butelek filtrujących wielokrotnego użytku.  Butelka Dafi wyposażona jest w unikatowy wymienny co miesiąc filtr węglowy – 100% naturalne medium filtrujące wytwarzane z łupin orzecha kokosowego. Usuwa on z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Pozostawia niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących – głównie wapnia i magnezu, dzięki czemu woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki. Lekko podwyższa pH wody, co przekłada się na jej jakość. Butelka wykonana jest z wytrzymałego tworzywa i całkowicie pozbawiona szkodliwego Bisfenolu.

Dzięki takim butelkom WODĘ MAMY NA WYNOS, w każdym momencie dnia. Dodatkowo ich rozmiar i design można dostosować do swoich indywidulanych potrzeb i gustu. Butelkę 0,5l można wygodnie zabrać ze sobą na spacer lub do pracy. Największa 0,7 l sprawdzi się na siłowni czy podczas dalekich podróży. Takie są Dafi, które dodatkowo wyróżnia fakt, że są produkowane w Polsce.

Butelki dostępne są w pojemnościach:
0,3l; 0,5l; o,7l

Cena 35 zł – 45 zł

www.butelka.dafi.pl

Zobacz także