Home Inne trendyZapachy Z leksykonu urody: owoc granatu

Z leksykonu urody: owoc granatu

by trendy

Opieranie receptur preparatów do pielęgnacji o ekstrakty z owoców to trend silnie rozwijany przez branżę kosmetyczną. Awokado, kokos, granat… ten ostatni, jak się okazuje, wykazuje właściwości przeciwutleniające. Ale to nie wszystko. Dlaczego warto sięgać po kosmetyki, które w składzie zawierają wyciąg z granatu?

Symbol zdrowia i szczęścia – granat, bo o nim mowa, spotkał się z uznaniem już w czasach starożytnych. Jego zbawienny wpływ na organizm podkreślają dietetycy i lekarze, wskazując na zdolności do stymulacji krążenia, pracy serca i układu nerwowego. Dzięki temu chętnie uwzględniamy granat w diecie, ale przekonujemy się również do kosmetyków, których składy bazują na ekstraktach z tego owocu. W których produktach możemy szukać owocu szczęścia i dlaczego warto?

Szampony

Wyciąg z granatu znajdziemy w szamponach przeznaczonych do włosów farbowanych. Ze względu na dużą zawartość taniny składnik ten wiąże keratynę z barwnikiem, skutkiem czego włos na dłużej zachowuje kolor. Zadaniem tego kosmetyku jest nie tylko zapobieganie blaknięciu koloru, ale również wzmocnienie i odbudowa zniszczonych włosów.

Preparaty do opalania

Wiele produktów do opalania zawiera ten naturalny filtr przeciwsłoneczny. W takich preparatach znaleźć możemy wyciągi również z innych popularnych komponentów kosmetycznych takich jak rokitnik czy makadamia. Granat, chroniąc skórę przed negatywnymi skutkami słońca, przeciwdziała zmianom kancerogennym.

Dezodorant

Cudowny owoc szczęścia ze względu na orzeźwiający zapach jest częstym składnikiem kosmetyków perfumowanych, np. dezodorantów. Poza właściwościami odświeżającymi działa także uśmierzająco na suchą i podrażnioną skórę. Zapach z tego owocu znajdziemy w serii dezodorantów marki CD.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Zdolność granatu do hamowania przedwczesnego starzenia się skóry jest wykorzystywana również w kosmetykach do twarzy. Dlaczego? Spłyca istniejące zmarszczki, stymuluje sprężystość skóry, a dzięki dużej zawartości polifenoli chroni przed wolnymi rodnikami.

Kosmetyki do skóry z niedoskonałościami

Trądzik, łuszczyca, egzema – leczenie tych chorób skóry jest dużo bardziej skuteczne przy stosowaniu preparatów na bazie granatu. Owoc ten przyspiesza gojenie się stanów zapalnych. Ponadto działa ściągająco, zmniejsza pory i wyrównuje koloryt.

Deo-atomizer CD o zapachu owocu granatu

  • wyciąg z owocu granatu zawiera wiele substancji wzmacniających witalność, takich jak witamina C, witamina E, beta-karoten, cynk, selen i polifenole
  • działa uśmierzająco na suchą i podrażnioną skórę
  • wspomaga przemianę materii w komórkach skóry, przyczyniając się w ten sposób do jej gładszego wyglądu
  • przebadany dermatologicznie
  • odpowiedni dla wegan
  • nie zawiera soli aluminium
  • Pojemność: 50 ml
  • Rekomendowana cena: 10,99 zł

Zobacz także