Home Pielęgnacja NOWOŚĆ – Eau Thermale Avène BODY dezodorant 24H

NOWOŚĆ – Eau Thermale Avène BODY dezodorant 24H

by trendy

Pocenie się to naturalny mechanizm termoregulacji. W ten sposób usuwana jest część szkodliwych produktów przemiany materii, organizm chroni się przed przegrzaniem, utrzymując stałą temperaturę ciała. Pod wpływem stresu czy ze względu na naszą dietę żywieniową wydzielany zapach jest nieprzyjemny. W takich sytuacjach szukamy ratunku, którego rozwiązaniem są dezodoranty. Pomagają nam ukryć, zmniejszyć lub wyeliminować pot, ale jednocześnie nie zatrzymują fizjologicznego mechanizmu jego wydzielania.

Konsumenci szukający produktów o wysokiej tolerancji kupują dezodoranty, ponieważ szanują one proces fizjologiczny, nie ingerują w niego i są bezpieczne. Neutralizują nieprzyjemne zapachy oraz absorbują nadmiar wydzielanego potu, zapewniając długotrwałą skuteczność. Nie posiadają soli aluminium, alkoholu, więc są bezpieczne do stosowania nawet po goleniu i depilacji.

Antyperspiranty, dzięki soli aluminium (toksyczne związki glinu) blokują naturalny proces pocenia się poprzez częściowe zatykanie gruczołów potowych. Tym samym odpowiadają na potrzebę długotrwałej skuteczności, która trwa min. 48 H. Mogą bardzo podrażnić, a nawet poparzyć skórę wrażliwą i reaktywną, która wówczas jest pozbawiona ochrony, a absorbcja szkodliwych związków jest większa.

Eau Thermale Avène opracowało formułę, która zapewnia wzmocnioną ochronę dla 24-godzinnej skuteczności. Wszystko dzięki kombinacji 3 aktywnych składników:

  1. SKŁADNIKI PRZECIWBAKTERYJNE, które niszczą bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach: kwas alfa-hydroksydekanowy – składnik antybakteryjny, który działa od razu i nowy – Deolite Spherulites®. Jest on wielowarstwową strukturą płytkową, która stopniowo uwalnia środek przeciwbakteryjny(Deolite). Działa natychmiastowo i długotrwale na nieprzyjemne zapachy – niszczy bakterie, które je wywołują. Dzięki temu zapewnia ochronę przez cały dzień.
  2. SKROBIA RYŻOWA – ten składnik ma na celu ograniczenie odczuwania wilgoci; charakteryzuje się właściwościami absorpcyjnymi.
  3. ŁAGODZĄCY OLEO-KOMPLEKS – przynosi kojące, nawilżające i zmiękczające działanie.

Pochodzenie oraz jakość tych 3 olejów roślinnych jest dokładnie kontrolowana. Zawarte w dezodorancie składniki sprawiają, że jest to również kosmetyk pielęgnujący skórę.

PEWNOŚĆ SIEBIE PRZEZ CAŁY DZIEŃ!

NOWOŚĆ!
DEZODORANT 24H ROLL-ON
Pojemność: 50 ml / rekomendowana cena: 33 zł

Body Dezodorant 24H (dostępny od maja 2019) pozwoli zachować pewność siebie przez cały dzień. Zapewnia on długotrwałą skuteczność do 24 godzin.

Produkt został wzbogacony w:

  • nowy antybakteryjny system oraz składniki absorbcyjne redukujące nieprzyjemny zapach
    i uczucie wilgotności
  • łagodzące i nawilżające składniki (Łagodzący Oleo-Kompleks zawarty w produktach gamy Body)

Nowa forma roll-on jest wygodniejsza w aplikacji. Kosmetyk nie zawiera soli aluminium, alkoholu. Zapewnia wysoką tolerancję oraz jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, szczególnie wrażliwej, np. po goleniu i depilacji. Nie zostawia śladów na ubraniach.

Body Dezodorant 24H charakteryzuje się delikatnym, otulającym zapachem bawełny, który zapewnia długotrwałą świeżość. Jego górne nuty zapachowe stanowią bergamotka i frezja. Środkowe akordy to: heliotrop, magnolia, kwiat bawełny, natomiast w dolnych nutach wyczuwalna jest: wanilia, bursztyn i białe piżmo.

LINIA BODY ZAKŁADA 4-STOPNIOWY RYTUAŁ PIELĘGNACJI:

BODY ŁAGODNY ŻEL POD PRYSZNIC
Do skóry wrażliwej i podrażnionej
Pojemność: 500 ml / rekomendowana cena: 56,50 zł

BODY ŁAGODNY PEELING
Do skóry wrażliwej i podrażnionej
Pojemność: 200 ml / rekomendowana cena: 70,70 zł

BODY OTULAJĄCY BALSAM NAWILŻAJĄCY
Do skóry wrażliwej i podrażnionej
Pojemność: 250 ml / rekomendowana cena: 85,50 zł

BODY OLEJEK PIELĘGNACYJNY
Do skóry wrażliwej i podrażnionej
Pojemność: 100 ml / rekomendowana cena: 85,50 zł

BODY DEZODORANT 24H ROLL-ON
Do skóry wrażliwej i podrażnionej
Pojemność: 50 ml / rekomendowana cena: 33 zł

 

Zobacz także