Home Pielęgnacja Piękna opalenizna z samoopalaczem? To możliwe!

Piękna opalenizna z samoopalaczem? To możliwe!

by trendy

Uzyskanie pięknej, złocistej opalenizny nie jest takie proste, a niekiedy wręcz niemożliwe. Kiedy nie ma się czasu na opalanie albo zaplanowany urlop dopiero przez nami, pomocne okazuje się użycie samoopalacza. Wbrew pozorom nie musi on oznaczać plam i odbarwień, zwłaszcza jeśli uprzednio przygotuje się do niego skórę.

Ile to już razy słyszało się o brązowych plamach, nierównomiernej opaleniźnie, której naprawdę daleko było do naturalnie opalonej skóry, nie wspominając o efekcie ubocznym w postaci zabrudzonych ubrań. Faktem jest, że na forach i w gronie koleżanek samoopalacze nie cieszą się zbyt dobrą sławą, ale warto nie polegać tylko na tych opiniach i mimo wszystko poszukać idealnego dla siebie. Znalezienie spełniającego swoją rolę kosmetyku jest jak najbardziej możliwe, szczególnie, gdy zastosuje się go zgodnie ze wskazaniami. Ze szkodą dla nas samych nierzadko zapominamy, że skóra do użycia samoopalacza wymaga przygotowania!

Nowa era samoopalaczy
Jeszcze kilka lat temu efekty stosowania kosmetyków brązujących dalekie były od idealnych. W sieci krążyły historie o odbarwieniach i konieczności szybkiego ścierania ich szorstką gąbką czy rękawicą. Wiele do życzenia pozostawiał również odcień, bardziej pomarańczowy niż brązowy, który w połączeniu z mało aromatycznym zapachem powodował zwykle szybkie pozbywanie się trefnego kosmetyku. Z czasem receptura samoopalaczy przeszła diametralną zmianę, wzbogacając się nie tylko o substancje zapachowe umilające stosowanie tego typu produktów, ale nawet filtry przeciwsłoneczne. Przykładem takiego produktu jest Samoopalacz Sun with Sense marki Medex.

Sun with Sense to prosty sposób na uzyskanie spektakularnej opalenizny, będący przy tym kosmetykiem przeciwsłonecznym! Zastosowano w nim filtr UV, chociaż oczywiście nie na ochronie polega główne zadanie produktu. A z tego wywiązuje się on jeszcze lepiej, ponieważ nadaje skórze naturalny odcień bez niepożądanych pomarańczowych pigmentów. Dzięki lekkiej konsystencji bez problemu się rozprowadza, a wchłania się na tyle szybko, że już po kilku minutach można nałożyć odzież, rzecz jasna bez pozostawiania na niej plam. Samoopalacz Medex, ze względu na ekstrakty ziołowe i formułę zapobiegającą odparowywaniu wody ze skóry, wykazuje też właściwości pielęgnacyjne, w tym szczególnie nawilżające.

W Sun with Sense nieobecny jest ponadto specyficzny, typowy dla samoopalaczy zapach. Kosmetyk wydziela aromat migdałów i cynamonu połączony z wonią kompozycji jaśminu, goździków, konwalii i pelargonii. Samoopalacz Medex nadaje się do różnych fototypów skóry, można go więc stosować przy jasnej, średniej i ciemnej karnacji. Efekt końcowy zależy również od liczby aplikacji – po jednej skóra wygląda jak po ciepłym weekendzie, po dwóch opalenizna jest już ciemniejsza, natomiast po trzech – niczym po greckich wakacjach. Co ważne kolor blednie dopiero po trzech dniach bez aplikacji. Warunkiem uzyskania zamierzonych efektów jest oczywiście uprzednie złuszczenie skóry. Tutaj zadziałać musi już dobry peeling do ciała.

Bez przygotowania ani rusz!
Efekt końcowy stosowania samoopalacza, podobnie jak w przypadku produktów pielęgnacyjnych, zależy również od tego, na ile może on wchłonąć się w skórę. Aby umożliwić równomierną, dokładną aplikację kosmetyku, należy najpierw zadbać o jej jakość i pozbyć się zrogowaciałego naskórka wykonując peeling, np. za pomocą Peeling Body Strong z linii Xenymphus – marki Medex. Na co dzień wykorzystuje się go w gabinetach kosmetycznych jako pierwszy etap profesjonalnych zabiegów, ale może być też wykonany w zaciszu domowego SPA każdej kobiety. Dlatego doskonale sprawdzi się do przygotowania skóry przed użyciem samoopalacza!

Peeling Body Strong to silny peeling do ciała, szczególnie ramion i nóg, który sprawnie usuwa martwy, zrogowaciały i szorstki naskórek. Jest to produkt dwufazowy, eksfoliujący i nawilżający zarazem, o kremowej konsystencji, który swoje właściwości złuszczające zawdzięcza miko-drobinkom krzemu organicznego i pyłowi wulkanicznemu, a także zawartości kwasu salicylowego o niewielkim stężeniu. Przy regularnym stosowaniu jest w stanie nawet zaradzić nieprawidłowej keratynizacji, wynikającej np. z atopowego zapalenia skóry. Podobnie jak samoopalacz, jest on odpowiedni do wszystkich typów skóry, a więc sprosta np. sytuacji, gdy wygląd dłoni, łokci, kolan i stóp pozostawia wiele do życzenia.

Dzięki niemu uzyskanie równomiernej opalenizny, i to praktycznie w mgnieniu oka, znajduje się w zasięgu każdej osoby. Co istotne, duet Sun with Sense marki Medex i Peeling Body Strong marki Xenymphus jest nie tylko zgrany, ale w przeciwieństwie do kąpieli słonecznych nad wodą, iście całoroczny.

Sws Medex samoopalacz bronzer 139 zł/ 150 ml
Medex Peeling body strong 175 zł/ 250 ml

 

Zobacz także