Home Pielęgnacja Shelee Fermentacja w służbie urody

Shelee Fermentacja w służbie urody

by trendy

Poszukujesz skutecznych kosmetyków, a jednocześnie pozytywnie wpływających na dobrostan skóry? Wybierz te zawierające bioferment. 

Mają działanie antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe, przeciwprzebarwieniowe, przeciwzapalne i regenerujące. Nic dziwnego, że biofermenty robią karierę w kosmetyce, a produkty z nimi cieszą się coraz większą popularnością.

Jak powstaje bioferment?

Bioferment powstaje poprzez fermentację składników roślinnych przy udziale m.in. bakterii z rodzaju Lactobacillus. Proces fermentacji określa się mianem bioprocesu, stanowi alternatywę dla typowych syntez chemicznych. Oparty jest o surowce odnawialne, jest przyjazny środowisku, minimalizuje zużycie i wytwarzanie szkodliwych związków. Ogranicza zużycie energii. Biofermenty mogą różnić się składem fermentowanych roślin i zestawem mikroorganizmów.

Superskładnik kosmetyków

Dzięki procesowi fermentacji z roślin można pozyskać wiele składników o znaczeniu bioaktywnym. Proces fermentacji w znaczący sposób poprawia funkcjonalność i biodostępność wielu dotychczas stosowanych składników preparatów kosmetycznych. Biofermenty są bogate w przeciwutleniacze. Pozwalają na lepsze wchłanianie składników aktywnych z produktów pielęgnacyjnych. Chronią mikroflorę skóry. To prawdziwe superskładniki kosmetyków.

Jakie biofermenty wybrać?

Biofermenty mogą mieć różne działanie, co jest pochodną zarówno składników roślinnych, jak i samego procesu fermentacji. Fermentacja tego samego materiału roślinnego, w zależności od użytych mikroorganizmów, może doprowadzić do pozyskania różnych aktywnych składników, o odmiennych właściwościach.

Shelee to pierwsze kosmetyki w Polsce oparte na autorskich biofermentach m.in. z płatków róży, tarczycy bajkalskiej, szałwii lekarskiej, aloesu czy aronii. Wysoką skuteczność pielęgnacyjną  biofermentów Shelee zapewnia innowacyjne połączenie wyselekcjonowanych fitoskładników z dobroczynnymi postbiotykami.

dr inż. Dorota Samul – mikrobiolog, ekspert w ocenie analizy ryzyka mikrobiologicznego bezpieczeństwa produktu:

„Biofermenty to w 100% naturalne składniki naszych kosmetyków, które samodzielnie wytwarzamy. Jesteśmy specjalistami w fermentacji kaskadowej surowców roślinnych, przy udziale bakterii probiotycznych oraz drożdży, która jest naszym autorskim know-how. Proces ten pozwala na wydobycie z surowców roślinnych bardzo dużej ilości bioaktywnych składników i zwiększa ich dostępność dla skóry. Co więcej, w produktach Shelee znajdują się biofermenty, składające się nawet z 8 różnych roślin, dzięki czemu są one wyjątkowo skuteczne. Nasze ponad 13 letnie doświadczenie, gwarantuje najwyższą jakość i skuteczność.”

Jakie kosmetyki z biofermentem?

W produktach marki Shelee znaleźć można autorskie biofermenty, o wielokierunkowym działaniu i wysokiej efektywności biologicznej. Wśród nich:

Bioferment z Tarczycy Bajkalskiej. Działa naprawczo na skórę. Łagodzi podrażnienia i stany zapalne, a także chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Poprzez proces fermentacji, ekstrakt z tarczycy bajkalskiej widocznie poprawia jędrność i elastyczność skóry, wyrównuje jej powierzchnię, niwelując drobne zmarszczki. Jest składnikiem  Bioaktywnego Serum Naprawczo-Odmładzającego, Bioaktywnego Kremu Naprawczo-Odmładzającego, Mikrobiotycznegou Krem Normalizująco-Odżywczego.

Bioferment z Płatków Róży intensywnie nawilża i chroni przed utratą wilgoci. Działa łagodząco, odświeżająco i wygładzająco. Delikatnie liftinguje skórę, zwiększa jej elastyczność i redukuje zaczerwienienia. Ekstrakt z płatków róży delikatnie oczyszcza i tonizuje skórę, dzięki czemu zyskuje zdrowy koloryt i blask. Znajduje się w Piance do mycia twarzy.

Bioferment z Liści Porzeczki to źródło cennych witamin, polifenoli i flawonoidów. Działa prewencyjnie przeciwstarzeniowo, napinająco i ujędrniająco. Zawarte w liściach porzeczki garbniki mają także właściwości przeciwzapalne i regulujące produkcję sebum. Łagodzą zmiany trądzikowe i sprawiają, że skóra jest odświeżona i gotowa na przyjęcie kolejnych składników aktywnych. Znajduje się w Piance do mycia twarzy.

Bioferment z Aloesu intensywnie nawilża i koi skórę, wspomaga gojenie ran i łagodzi stany zapalne. Wspiera naturalne procesy regeneracji naskórka, niweluje świąd skóry i łagodzi skutki poparzeń słonecznych. Zmniejsza widoczność wyprysków i ogranicza stany zapalne pojawiające się przy trądziku. Sprawdza się w codziennej pielęgnacji zarówno cery bardzo suchej, jak i trądzikowej. Znajduję się we wszystkich tonikach Shelee.

Bioferment z Malwy Czarnej to źródło antyoksydantów, które hamują procesy starzenia skóry i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. W wyniku fermentacji, malwa czarna staje się odmładzającym skórę boosterem, dba o zachowanie jej jędrności i elastyczności. Znajduje się w Bioaktywnym Kremie Naprawczo-Odmładzającym, Bioaktywnym  Serum Naprawczo-Odmładzającym, Żelu do higieny intymnej.

Bioferment z Szałwii Lekarskiej opóźnia procesy starzenia skóry, poprawia jej napięcie, wpływa na przywrócenie prawidłowej gospodarki sebum i zmniejsza widoczność porów. Dzięki dużej zawartości flawonoidów wzmacnia naczynia krwionośne. Ze względu na działanie antyseptyczne doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry trądzikowej. Jest skłądnikiem Bioaktywnego Serum Naprawczo-Odmładzającego, Bioaktywnego Kremu Naprawczo-Odmładzającego, Mikrobiotycznego Kremu Normalizująco-Odżywczego, wszystkich żeli do higieny intymnej oraz toników Shelee.

Shelee oferuje najwyższej jakości naturalne, skuteczne i wszechstronne kosmetyki. Opracowany przez markę koncept piękna opiera się na kosmetykach z autorskimi biofermentami. Zakłada on, że dbałość o mikrobiom to sekret zdrowej i promiennej skóry. Shelee tworzy zespół kobiet w różnym przedziale wiekowym, które wzajemnie inspirują się, dzielą doświadczeniem i dążą do perfekcji. Łączy ich zamiłowanie do zrównoważonego, czystego piękna i przekonanie o skuteczności biofermentów.

www.shelee.pl

Zobacz także