Home Inne trendyStyl życia Dbaj o ziemię z Yope

Dbaj o ziemię z Yope

by trendy

Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od małych zmian. Wprowadź nowe zasady w swoim otoczeniu, a szybko przekonasz się, jak wiele znaczą. W YOPE troska o środowisko motywuje nas do wcielania w życie nawet najbardziej nieszablonowych pomysłów. Tak było z opcją refill, którą wprowadziliśmy jako pierwsza polska marka w warszawskim butiku YOPE.

UZUPEŁNIAJ – NIE WYRZUCAJ!

„Nasz butik codziennie odwiedzają klienci z całej Warszawy, którzy przyjeżdżają ponownie napełnić butelki produktami YOPE. To rozwiązanie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem i dlatego tak ważne jest dla nas udostepnienie go dla szerszego grona klientów. Kreatywne trio: Andrzej, Sargheve i Szymon stworzyli automat Swapp, ktory pozwala ograniczyć ilość zużywanego plastiku i tym samym zredukować ilość odpadów, które trafiają do środowiska. Nasze naturalne kosmetyki i środki czystości idealnie wypełniają ten proekologiczny koncept. Tak samo troszczymy się o Ziemię, to naturalne więc, że połączyliśmy siły.” – mówi Karolina Kuklińska-Kosowicz, właścicielka marki.

YOPE Z AUTOMATU W CARREFOUR BIO

Dzięki wygodnym automatom Swapp klienci mogą teraz ponownie napełnić puste butelki swoimi ulubionymi produktami YOPE podczas codziennych zakupów w Carrefour BIO na warszawskim Bemowie.

„Automaty do ponownego uzupełniania produktów w płynie to wg nas jedna ze skutecznych dróg w ograniczaniu jednorazowych opakowań z plastiku” – mówi Szymon Barabasz ze Swapp. – „W ankiecie, którą przeprowadziliśmy kilka miesięcy temu, większość respondentów potwierdziła zainteresowanie takim rozwiązaniem. Teraz przyszła pora testu, ale już mogę powiedzieć, że pierwsze dni przyniosły bardzo optymistyczne dane” – dodaje.

Carrefour Polska w ramach m.in. polityki biznesu odpowiedzialnego społecznie, angażuje się w inicjatywy, które mają na celu poprawę stanu środowiska naturalnego. Jednym z takich projektów jest stacja do refillingu opakowań Swapp, gdzie można uzupełnić kosmetyki polskiej marki Yope do butelek wielokrotnego użytku. Projekt odpowiada na problemy środowiskowe związane z nadprodukcją opakowań i powstających z nich odpadów opakowaniowych.” – mówi Barbara Kowalska, Dyrektor Działu Jakości i Zrównoważonego Rozwoju w Carrefour.

JAK TO DZIAŁA?

Podobnie jak automat z kawą. Stawiasz pustą 500 ml butelkę w wyznaczonym miejscu i na ekranie urządzenia wybierasz produkt, którym chcesz ją napełnić. Płacisz, zbliżając kartę do terminala, naciskasz start i gotowe! Jeśli jednak nie posiadasz żadnej butelki ze sobą, na miejscu możesz kupić lub wypożyczyć butelkę wielokrotnego użytku. Wybierz tę ze stali nierdzewnej, gdy zależy Ci na trwałości opakowania lub szklaną, jeśli masz alergię na metale: chrom lub nikiel.

CO MOŻNA UZUPEŁNIĆ? 

W menu naszych automatów znajdują się zarówno klasyki, czyli najczęściej kupowane produkty YOPE, jak i nowości.  Na dobry początek proponujemy: Naturalny żel pod prysznic Yunnan, Naturalne mydło w płynie Werbena, Naturalny szampon Mleko Owsiane, Naturalne łagodne mydło antybakteryjne.

Oferta będzie się zmieniać tak, by każdy znalazł to, co lubi najbardziej. Warto śledzić ją na bieżąco na naszym profilu Instagram @yope_soap.  Zaoszczędzisz czas i pieniądze, bo produkty z automatu są też tańsze o około 15%. W końcu kupujesz kosmetyk bez opakowania. I to się liczy dla środowiska!

Zobacz także