Home Pielęgnacja GALÉNIC BEAUTÉ DE NUIT Zadbaj o skórę – śpiąc

GALÉNIC BEAUTÉ DE NUIT Zadbaj o skórę – śpiąc

by trendy

Noc to czas wyjątkowy. Tak jak cały organizm, skóra znajduje się wtedy w stanie głębokiego odpoczynku, podczas którego zachodzą dwa naturalne procesy: utrata wody i odnowa komórkowa. Naturalna bariera tworzona przez komórki jest osłabiona, traci napięcie i staje się przepuszczalna, co prowadzi do zwiększonej utraty wody. Dlatego po przebudzeniu skóra często wydaje się napięta i przesuszona.

Dobry sen wpływa na piękny wygląd po przebudzeniu. Twórcy formuł Galénic pragnęli wspomóc skórę w głębokim, niczym niezakłóconym odpoczynku, by o poranku wyglądała jak nowo narodzona. Skórze regenerującej się w trakcie snu nie należy przeszkadzać, lecz wesprzeć naturalnie zachodzące w niej procesy. Zapobieganie utracie wody i wspieranie naturalnej odnowy komórkowej to wyzwania, które podjęli naukowcy Galénic tworząc Beauté de Nuit.

Papaja – niezwykły składnik
Twórców Galénic zainteresowały wyjątkowe właściwości papai rosnącej w Indiach. Gdy jest młoda, mimo silnego słońca, deszczu i ataków owadów, skórka papai nie niszczy się i pozostaje gładka. Sekretem rośliny jest proteaza zawarta w mleczku owoców i liści. Enzym ten ma wyjątkową zdolność pochłaniania szkodliwych zanieczyszczeń, a także modelowania i zabliźniania tkanek. W ten sposób skórka papai ulega nieustannej odnowie. Czy może być także strażnikiem ludzkiej skóry?
Badania wykazały, iż makroproteaza z papai sprzyja działaniu złuszczającemu na poziomie +61,7% w porównaniu do 41,8% w przypadku kwasu glikolowego. Wynik ten potwierdzono pomimo zastosowania kwasu glikolowego w dawce 6 razy wyższej niż dawka makroproteazy z papai*.

Beauté de Nuit – by po przebudzeniu skóra była jeszcze piękniejsza
Unikalna kompozycja składników aktywnych i struktura galenowa pozwalają osiągnąć wysoki poziom skuteczności. Formuła o niewielkiej liczbie składników sprawia, że w nocy skóra maksymalnie odpoczywa, tak by po przebudzeniu być jeszcze piękniejszą. Twórcy formuły Beauté de Nuit dodali do kompozycji tylko niezbędne składniki, które naturalnie łączą się ze sobą w doskonałej harmonii. Beauté de Nuit to pochwała prostoty, przynosząca najlepsze efekty.

NOC. SPRZYMIERZENIEC PIELĘGNACJI GALÉNIC
Noc to czas wyjątkowy. Tak jak cały organizm, skóra znajduje się wtedy w stanie głębokiego odpoczynku, podczas którego zachodzą dwa naturalne procesy: utrata wody i odnowa komórkowa. W trakcie snu skóra jest mniej odporna na odwodnienie. Naturalna bariera tworzona przez komórki jest osłabiona, traci napięcie i staje się przepuszczalna, co prowadzi do zwiększonej utraty wody. Dlatego po przebudzeniu skóra często wydaje się napięta i przesuszona.

1:00 W NOCY * – SZCZYT ODNOWY KOMÓRKOWEJ
W nocy skóra regeneruje się, tworząc nowe komórki. Proces ten osiąga swój szczyt około godziny 1:00, gdy skóra produkuje nawet 8 razy więcej nowych komórek niż w ciągu dnia. Noc jest więc dla skóry czasem niezwykle ważnym.*Fisher LB. The diurnal mitotic rhythm in the human epidermis. Br J Dermatol 1968; 80; 75-80.POMYSŁ TWÓRCÓW GALÉNIC „CHCIELIŚMY POMÓC SKÓRZE ODRADZAĆ SIĘ KAŻDEJ NOCY“Dobry sen wpływa na piękny wygląd po przebudzeniu. Twórcy formuł Galénic pragnęli wspomóc skórę w głębokim, niczym niezakłóconym odpoczynku, by o poranku wyglądała jak nowo narodzona. Skórze regenerującej się w trakcie snu nie należy przeszkadzać, lecz wesprzeć naturalnie zachodzące w niej procesy.Zapobieganie utracie wody i wspieranie naturalnej odnowy komórkowej to wyzwania, które podjęli naukowcy Galénic tworząc Beauté de Nuit.

GALÉNIC BEAUTÉ DE NUIT Żel chronno-aktywny na noc

Cena: 188 zł
Pojemność: 50 ml
Dostępność: wybrane apteki

* Badanie na wycinkach skóry ludzkiej utrzymywanej przy życiu (% aktywności u 8 dawców, technika opracowana przez Laboratoires Pierre Fabre Dermo-Cosmétique)

Zobacz także