Home Inne trendyZdrowie 5 zabiegów kosmetycznych idealnych na jesień

5 zabiegów kosmetycznych idealnych na jesień

by trendy

Pory roku determinują dobór nie tylko elementów garderoby, ale także zabiegów kosmetycznych. Którym domowym rytuałom pielęgnacyjnym sprzyja jesień? Polecamy 5 zabiegów idealnych na ten sezon.

Jesienią skupiamy się na regeneracji włosów po lecie, walczymy z posłonecznymi przebarwieniami, nie zapominając o pielęgnacji uśmiechu. Które domowe zabiegi warto wypróbować w najbliższym czasie?

 

  1. Peeling z kwasami

Mniejsza ekspozycja słońca w sezonie powakacyjnym stwarza idealną okazję do zniwelowania letnich przebarwień powstałych na skutek działania promieni UV. Skórze o zaburzonym kolorycie równowagę pomogą przywrócić zabiegi z wykorzystaniem peelingów z kwasami hydroksylowymi o silnych właściwościach złuszczających. Nie zapominajmy jednak, że sezon jesienno-zimowy nie zwalnia nas ze stosowania na co dzień filtrów przeciwsłonecznych.

 

  1. Akcja-antycellulit

Im dzień jest krótszy i temperatury niższe, tym mniej aktywnie spędzamy czas na dworze, co odbija się na pogorszeniu kondycji ciała. Jak wykorzystać wieczór w domu z pożytkiem? Serwując sobie zabieg antycellulitowy. Przydadzą się nie tylko balsamy i masła ujędrniające, ale także akcesoria takie jak roller czy masażer. Nieocenione właściwości uelastyczniające ma szczotkowanie ciała na sucho, które ułatwia również pozbycie się rozstępów.

 

  1. Wybielanie zębów

Jesienią chętnie sięgamy po rozgrzewające herbaty, skutkiem czego szczególnie w tym okresie na zębach często powstają przebarwienia. W jaki sposób z nimi walczyć? Z produktami, które skutecznie utlenią plamy, np. paskami wybielającymi Rapid White, które rozjaśniają uśmiech już w 5 dni. Mają świeży miętowy zapach, są przezroczyste i same się rozpuszczają.

 

  1. Olejowanie włosów

Wciąż odczuwasz, że Twoje włosy po lecie są suche, matowe i pozbawione witalności? Do regularnej pielęgnacji dodaj olejowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie oleju na mokre włosy, na minimum 20 minut tak, aby składniki aktywne mogły zadziałać intensywniej – dodatkowo wzmocnisz efekty zabiegu, owijając głowę ręcznikiem. Na które oleje warto postawić? W celu zregenerowania osłabionych włosów wybierz olej lniany, arganowy lub migdałowy.

 

  1. Depilacja laserowa

Po wakacjach dużo mniej eksponujemy nogi, zniechęcają nas chłodne temperatury i mniejszy stopień nasłonecznienia. Takie warunki natomiast tworzą idealną okazję do skorzystania z depilacji laserowej – im bladsza skóra, tym efektywniej światło lasera usuwa niechciane włoski. Aby seria zabiegów przyniosła satysfakcjonujące efekty, należy odczekać kilka miesięcy. Dlatego warto zapisać się na pierwszy zabiegi depilacji właśnie w sezonie jesiennym.

Rapid White Paski wybielające

  • Bezpiecznie utleniają przebarwienia
  • Odświeżają oddech
  • Pozbawione nadtlenku wodoru
  • Dostępne w drogeriach Rossmann
  • Cena: 74,99 zł

Zobacz także